Biliardo stalai
BL11101.8-ZS
Gruodžio 20-30 d.
Nemokamas pristatymas
BL11104.8-ZS
Gruodžio 20-30 d.
BL11109-ZS
Gruodžio 26-30 d.
BPEL7P-ZS
Gruodžio 20-30 d.
Nemokamas pristatymas
BL11105.71-ZS
Gruodžio 26-30 d.
BL11108-ZS
Gruodžio 20-30 d.
Rodoma 1 iki 36 iš 43 (2 Pages)
Kaip išsirinkti biliardo stalą
Biliardas/pulas – tai žaidimas užkariavęs didelių įmonių savininkų, karo generolų, politikų ir kitų išskirtinių asmenybių širdis. Jo populiarumas nuolat auga nuo Petro Didžiojo laikų.
Gero biliardo stalo pirkimas yra netik didelė investicija pinigine išraiška, tačiau ir namų užimamo ploto. Nors tai skamba neabejotiniai įdomiai, pirkimas iš impulso nėra geriausias sprendimas... dažniau tai yra žibalo pylimas į ugnį sutuoktiniui ar kita suinteresuota šalimi, atsisakančia bet kokio didelio daikto namuose. Biliardo stalo nepasatysite į namų kampą, kadangi žaidimas žaidžiamas biliardo lazdomis ir žaidėjas privalo eiti aplink stalą, kol randą tinkamiausią poziciją kamuoliuko mušimui. Dažniausiu atveju biliardo stalas nuo sienos turi būti atitraukiamas nemažiau 2 metrų.
Nesvarbu, esate laisvalaikio žaidėjas norintis pagerinti savo žaidimą, ar net lygos žaidėjas, viskas prasideda nuo biliardo stalo. Dydis ir stilius yra nepaprastai svarbūs, priklausomai nuo to, ką norite daryti, bet tuo nesibaigia. Biliardo stalai, kaip ir brangūs automobiliai, yra su įvairiausiomis specifikacijomis ir klasėmis, į kurias reikia atsižvelgti siekiant žaidimo malonumo ir patvarumo. Jeigu norite smagiai praleisti laiką su vaikais, galite rinktis sumažintą biliardo stalo versiją. Vaikučiams tai patiks, tačiau suaugusiam tai bus netaip malonu, kaip žaisti ant tikro, tarkime standartinių matmenų biliardo stalo.
Stalų tipai
Prieš pradedant rinktis, aptarkime svarbiausią biliardo stalo dalį – stalviršį. Tai yra pagrindas, ant kurio atsiskleidžia visas jūsų žaidimo išskirtinumas. Tinkamos medžiagos pasirinkimas jau nuo pat pradžių bus lemiamas veiksnys dviejose svarbiose kategorijose: pinigai ir tikslas.
Paprastai tariant, protingas pirkinys yra pagrįstas pirkimas. Tai teorija, kai pirkėjas tiksliai žino, kokie yra jo reikalavimai, ir kas jo aplinkybėmis yra gera vertė ir kas ne. Žodžiu, jūs gaunate tai, už ką mokate. Nesvarbu, ar ieškote pigių pramogų, ar tokių, kuriomis galėtumėte pasipuikuoti prieš kitus, visų pirma reikėtų atsižvelgti į stalviršio medžiagą.
Kaip jau minėta, pirmiausia atsižvelgiama į medžiagas ir kaip jos veikia žaidimo kokybę. Žemiau pateiktos medžiagos yra išvardytos nuo pigiausios iki brangiausios.
Sintetinės lentelės
Drožlių plokštės (MDF) – tai vidutinio tankio medienos plaušų plokštė, kuri iš pradžių atliks savo paskirtį, tačiau laikui bėgant deformuosis. Kondensatas ir temperatūros pokyčiai, bei kitos sąlygos lemia jo tarnavimo laiką, todėl nelabai ką galite padaryti, kad apsaugotumėte iš šios medžiagos pagamintą stalą. Nors dažnai naudojamas ant prastesnės kokybės stalų, skirtų prieinamumui, MDF taip pat yra ant kai kurių aukštesnės kokybės gaminių, kuriose pirmenybė teikiama lengvumui, o ne ilgaamžiškumui – skalūno spintelės turi būti žymiai didesnės, kad išlaikytų papildomą svorį, MDF stalai gali turėti aptakesnį dizainą ir minkštesnį paviršių.
Korys („Honeyomb“) – tai bitės korį primenantis paviršius, suspaustas sukietėjusio plastiko sluoksniais. Pagrindinis šio dizaino trūkumas yra tas, kad nors jis nėra linkęs deformuotis, žaidimo paviršius yra šiek tiek šiurkštesnis nei kitų sintetinių medžiagų. Šie stalai taip pat yra daug lengvesni nei kiti stalai, o kartu su spintelėmis, pastatytomis taupant, dažnai būna nestabilūs, juos lengva pastumti atsirėmus.
Slatronas – alternatyvus šios medžiagos pavadinimas yra Permaslate, kuris yra kondensato ir sukietėjusio plastiko sluoksnis, dengiantis medžio drožlių plokštę. Tai laikoma geriausiu pasirinkimu iš visų turimų sintetinių medžiagų ir bus pati brangiausia ir patvariausia sintetinė medžiaga, kurią galite nusipirkti. Tai puikus kompromisas, jei ieškote kokybiško, ilgai tarnaujančio dalyko.
Skalūno plokštė (angl. slate) – pramoninis standartas
Skalūno akmens plokštė visuotinai laikoma aukščiausios kokybės paviršiumi. Tai brangiau kainuojantis variantas, tačiau atsipirkimas įvyksta su laiku. Įprastomis aplinkybėmis jis neskilinėja, nesideformuoja ir netrupa, o paviršius leidžia riedėti kamuoliukams švariai ir sklandžiai mušama kryptimi. Itališkas skalūnas istoriškai buvo laikomas aukščiausios kokybės medžiaga, iš kurios gaminamas stalas, tačiau pastaraisiais metais braziliškas skalūnas taip pat įgijo puikią reputaciją.
Skalūnas – sunki uola, natūraliai skylanti į plačias, plokščias dalis, ši medžiaga puikiai tinka žaidimui, kuriam būtinai reikia tolygaus paviršiaus sąlygų. Skalūnas yra kelių skirtingų dydžių, įskaitant 3/4", 7/8" ir 1 colio. Nors plonesni skalūnai gali būti pigesni, rekomenduojamas standartas yra 1 colio skalūnas, kurį taip pat patvirtino Amerikos biliardo kongresas (BCA) žaidimui turnyruose. Kadangi skalūno uola yra per didelė ir sunki, kad ją būtų lengva transportuoti (iki 600 svarų standartinio dydžio stalui), ji paprastai yra padalinamas į tris dalis, kad būtų lengviau ir ekonomiškiau transportuoti. O tai papildomi kaštai.
Be didesnės kainos, skalūno trūkumas yra tas, kad jis padaro biliardo stalą labai sunkų. Todėl prieš nuspręsdami pirkti tokio tipo stalą, turėtumėte apsvarstyti galimybę dėl vietos, kad jo nereikėtų nuolat stumdyti.
Pulo stalo stiliai ir estetika
Didelis biliardo stalo dydis reiškia, kad jam turėtų būti skiriama daugiau dėmesio, todėl svarbu atsižvelgti į tai, kaip jis papildys (ar prieštaraus) interjerą. Nors šiuolaikiški ir unikalūs stalai yra puikus priedas prie konkrečių dekorų, paprastai jiems reikia žmogaus, kuris tikrai žinotų detales, kad būtų išvengta neatitikimų. Be to, geras stalas turėtų tarnauti dešimtmečius, todėl, jei kyla dvejonių, dažnai rekomenduojame priimti šiek tiek konservatyvesnį sprendimą. Pulo stalai paprastai skirstomi į tris pagrindines kategorijas:
Klasikiniai – tai pagrindiniai stalai, kurie buvo naudojami dešimtmečius – ant kurių užaugo jūsų seneliai. Paprastai jie yra padengti senoviniu žaliu arba raudonu veltiniu ir turi kietmedžio rėmą. Stalo kojos tikriausiai turi senovinį raštą ir stilių, kurį galite pamatyti ant senesnių kėdžių ar stalo.
Šiuolaikinis – principas yra parodyti dabartinį senesnio dizaino posūkį. Beicuotą kietmedį pakeičia poliruota juoda apdaila, o senovinis žalias ir raudonas veltinis pakeičiamas mėlynu ar net raštuotu piešiniu.
Modernus – šie stalai visiškai pažeidžia senesnio dizaino įvaizdį. Dažniausiai stalo kojos yra pakeistos pjedestalais, kišenėlių dizainas ir veltinis įvairių spalvų asortimentu, žaidimo paviršiaus kampai neoniniu apšvietimu ir net stikliniais LED viršutiniais dangčiais, kurie gali padėti išryškinti mušimo kampus. Tai yra aukščiausios klasės dizainerių stalai, kurie daugumą nukelia į ateities pasaulio minčių vizualizaciją.