Vidaus, lauko teniso stalai
Nemokamas pristatymas
BL21106-ZS
Gruodžio 27-31 d.
Rodoma 1 iki 36 iš 81 (3 Pages)
Stalo tenisas, pramoginė veikla ir olimpinė sporto šaka nuo 1988 m., taip pat žinomas terminu „ping-pong“. Nors šis pavadinimas neįtrauktas į oficialią terminologiją, šiandien jis yra labai populiarus. Jis kilo iš 1884 m. Tolimuosiuose Rytuose pasirodžiusio kamuoliuko onomatopoetinio garso: „ping“ imituojančio raketės smūgio į kamuoliuką garsą, o „pongas“ prilygsta atšokimo ant stalo garsui. Ar stalo teniso istorija jus intriguoja? Tada įsitaisykite patogiai ir leiskite sau būti vedami per laiką.
Stalo teniso kilmė
Būtent Anglijoje, XIX amžiaus pabaigoje, atsirado stalo tenisas. Pasisemę įkvėpimo iš lauko teniso, pirmieji žaidėjai priklausė viduriniajai Viktorijos laikų visuomenei. Pirmasis žaidimas buvo žaidžiamas naudojant šampano kamštį kaip kamuoliuką, cigarų dėžutes kaip raketes ir knygas tinklui. Tuo metu stalo tenisas buvo laikomas tik turtingųjų klasių blaškymu. 1890 m. anglas Davidas Fosteris, stipriai susidomėjęss ir apimtas manijos, pristatė pirmąjį teniso žaidimą ant stalo. 1897 metais Vengrijoje buvo surengtos pirmosios nacionalinės pirmenybės. Po kelionės į JAV 1901 m. Jamesas Gibbas parsivežė pirmąjį celiulioidinį rutulį, kuris buvo daug lengvesnis už guminius kamuoliukus. Po metų, 1902 m., E.C.Gouldas, žaidimo entuziastas britas, pristatė pirmąsias raketes, padengtas guma. Taip prasidėjo stalo teniso istorija!
Pirmasis stalo teniso turnyras
Po sėkmingų pirmųjų viešų turnyrų Queen's Hall Londone, 1902 m. įvyko pirmasis oficialus pasaulio čempionatas. Sportas sparčiai augo ir buvo sukurta Didžiosios Britanijos stalo teniso federacija. Pirmieji Europos čempionatai vėliau buvo surengti 1907 m. Viskas paspartėjo XX amžiaus 20-ajame dešimtmetyje. 1921 m. Anglijoje buvo įkurta Stalo teniso asociacija, 1926 m. – Tarptautinė federacija. Pasaulio čempionatas tarp skirtingų šalių vyko 1926 m. Londone, o Prancūzijos stalo teniso federacija dienos šviesą išvydo 1927 m. Jame dalyvaus prancūzai. Pirmą kartą Budapešte 1929 m. Stalo teniso istoriją nuspalvina daugybė čempionų, tarp kurių yra austras-britas Richardas Bergmannas, prancūzų-lenkų žaidėjas Aloizy Ehrilich ir rumunė Angelica Rozeanu.
Vidaus ir lauko teniso stalas: ar yra skirtumas?
Gali prireikti daugybę valandų tyrimams, prieš įsigyjant bet kurį daiktą namams, tačiau stalo teniso stalų atveju to nereikia ir didelio skirtumo tarp laukui skirto ir vidaus stalo nėra. Vienintelis kriterijus į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį - tai paskirtis. Tiek vienas, tiek kitas stalas niekaip žaidimo kokybės neįtakoja, tačiau įtakoja atsparumą lauko sąlygoms, pavyzdžiui drėgmei ir korozijai.
Pagrindinis skirtumas tarp vidaus ir lauko teniso stalų yra naudojamos medžiagos. Vidaus stalo teniso stalai paprastai gaminami iš tam tikros rūšies medienos gaminių, o lauko stalai – iš medžio ir metalo mišinio. Dėl to lauko stalai yra patvaresni ir atsparesni oro sąlygoms.