Testosteronas ir jo skatinimas: efektyviausios medžiagos, apie kurias privalote sužinoti plačiau

Autorius: Artūras Data: 10/12/2017 Peržiūros: 20386 Komentarai: 0

testosteronas
 
Vis daugiau natūraliai sportuojančiųjų, be anabolinių steroidų pagalbos, ieško ypatingų piliulių, nekenkiančių sveikatai. Kai įprastai vartojami maisto papildai, kaip proteinas, amino rūgštys ar kreatinas nebeteikia susižavėjimo, vis labiau dairomasi į natūralius testosterono skatintojus, kurie kaip daugelis mano, gali sportuojant suteikti išskirtinių rezultatų. Tačiau kaip yra iš tiesų? Ar tai veikia? Iš vienos pusės testosterono skatintojai gali tapti labai rimtu pagalbininku, iš kitos pusės gali ir nesuteikti norimos naudos. Tai priklauso nuo pasirinkimo.
 
Kokia yra testosterono skatintojų nauda? Didesni raumenys, sprogstamoji jėga, ištvermė. Tai pagrindinis didelio testosterono kiekio organizme privalumas. Testosteronas yra steroidinis hormonas, natūraliai gaminamas sėklidėse bei antinksčiuose. Tai pagrindinis androgenas vyrų organizme, atsakingas už ryškius vyriškus požymius: formuojantis lytinį elgesį ir vyrišką išvaizdą. Asmenys, kurių testosteronas yra aukštesnio lygio, pasižymi optimaliomis raumenų augimo savybėmis, baltymų sinteze, greičiau vystomos fizinės savybės, kaip ištvermė, sprogstamoji raumenų jėga ir liesa jų masė.
 
Kas padaro testosterono skatintojus gerais? Veiksmingi ingredientai – ir jokių išimčių. Graži reklama yra viena pusė, tačiau veiksmingas produktas, kurio sudėtis moksliškai patvirtinta - visai kas kita.
 
Šis gidas išmokys jus pasirinkti teisingai!
 
Kaip veikia testosterono skatintojai?

 
ingredients
 
Natūralūs testosterono skatintojai. Akivaizdu, natūralią testosterono gamybą skatinančių medžiagų yra daug, tačiau daugumai kyla klausimas, kaip tai veikia? Viskas labai paprasta: skatintojai įprastai padeda smegenims vykdyti tam tikrus procesus, skatinančius testosterono išsiskyrimą organizme ir tuo pačiu aprūpina komponentais, prisidedančiais prie to pačio testosterono gamybos suaktyvėjimo.
 
Slopina estrogenų kiekį. Patinka Jums tai ar ne, tačiau ir vyrų organizmas gamina moteriškus lytinius hormonus. Daugelis testosterono skatintojų gali gerokai sumažinti moteriškų hormonų gamybą. Aromatazės fermentas organizme yra atsakingas už testosterono konvertaciją į estrogenus, to pasekoje sumažindamas to pačio testosterono koncentraciją. Skatintojuose esančios medžiagos padeda slopinti aromatazės fermentą, šitaip užtikrinančios aukšto testosterono kiekio palaikymą (išsaugojimą).
 
Daugiau laisvojo testosterono. Daugiau nei pusę pagaminamo testosterono yra surišama su lytiniu hormonu - globulinu. Jiems jungiantis, testosteronas tampa nebeaktyvus ir praranda anabolines savybes. Testosterono skatintojai padeda sumažinti globulino kiekį ir leidžia didesniam testosterono kiekiui tapti aktyviam.
 
Kai kurie testosterono skatintojai savo darbą atlieka gerai. Kiti produktai to padaryti negali ir net sumažina gaminamą testosterono kiekį. Įspėjamieji ženklai nurodo, kurių testosterono skatintojų kokybė yra aukščiausia.
 
Kokie ingredientai yra efektyviausi, dalyvaujant testosterono gamyboje?

 
Testosterone

Tai sudėtingas klausimas.
 
Ankščiau dauguma testosterono skatintojų ingredientų buvo laikomi efektyviais, tačiau visai nesenai kai kurios medžiagos buvo paneigtos mokslo. Deja, dauguma jų vis dar gaminami, remiantis ankstesniaisiais tyrimais. Vis dėl to, žemiau išvardinti ingredientai yra vieni iš efektyviausių šiuolaikinių papildų, kurių veiksmingumą įrodo atlikti tyrimai. Tad didžiausią dėmesį rekomenduotume atkreipti būtent į juos.
 
Efektyviausi testosterono skatinimo ingredientai

 
daa

D-ASPARTO RŪGŠTIS
(DAA arba D-ASP)
 
Tai amino rūgštis, kuri veikdama smegenyse suaktyvina liuteinizuojantį hormoną, kuris savo ruožtu duodą signalą sėklidėms gaminti daugiau testosterono ir pašalinti kliūtis testosterono sintezei. Be to DAA suaktyvina augimo hormono išsiskyrimą. Įvairūs tyrimai parodė, jog D-ASP per 12 dienų gerokai padidino testosterono kiekį tiriamųjų organizme (+42% - 60%).

 
Šaltinis: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19860889
vitamin-d3-supplement-8
VITAMINAS D3
 
Tai daugiau nei paprastas vitaminas. Techniškai D3 yra hormonas, kuris gaminamas per saulės spindulių poveikį odai. Yra tyrimų, patvirtinančių teigiamą vitamino D3 poveikį testosterono kiekiui. Įrodyta, jog vyrų organizme, esantis vitamino D trūkumas ar mažas jo kiekis, yra tiesiogiai susijęs su laisvo testosterono kiekiu. Ir tai daug labiau susiję, nei Jūs galvojote.

 
Šaltinis: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21154195.
 
zinc
 
 
Cinkas – tai mineralinė medžiaga. Daugelyje tyrimų buvo atskleista, kad cinkas gali netik padidinti testosterono kiekį, bet ir slopinti aromatazę. Aromatazė – tai procesas, kurio metu  testosteronas virsta į estrogenus. To pasekoje sumažėja testosterono kiekis kraujyje, o kol estrogenų lygis yra padidėjęs, sunku testosterono molekulėms prisirišti prie androgenams jautrių receptorių, prarandamos anabolinės savybės. Nuslopinta aromatazė užtikrina nuolatinį aukštesnio testosterono lygio palaikymą. Žemas cinko kiekis organizme priveda prie žemo testosterono lygio, impotencijos ir padidėjusių estrogeninių receptorių skaičiaus.
 
Daugiau apie tai: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7271365
 
http://www.supplementtester.com/wp-content/uploads/2015/01/ginseng-in-organo-gold-coffee-selections.jpg
 
Ženšenis – tai vienas populiariausių augalinių ekstraktų naudojamų medicinoje, turintis daugybę sveikatai naudingų savybių. Tyrimų metu buvo nustatyta, kad ženšenis gali padidinti testosterono kiekį bei sustiprinti erekciją.
 
Daugiau apie tai: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9063034
 
oyster
 
Austrių ekstraktas – turtingas cinko kiekiu, apie kurio teigiamas savybes testosteronui tik ką buvo užsiminta. Austrėse cinko yra net apie 10 kartų daugiau nei pavyzdžiui jautienoje (kuri laikoma kaip turinti labai daug cinko sudėtyje). Taipogi, austrių ekstraktas jungia savyje net 59 skirtingus mikroelementus, kaip vitaminai ir mineralai, amino rūgštys, taurinas, omega 3 – 6.
 
 
vitamin k2
 
Vitaminas K2 – mažiau žinoma medžiaga vitaminų šeimoje. K2 gali padėti palaikyti testosterono koncentraciją.
 
Daugiau apie tai: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21894328
 
 
Estrogenų gamybą slopinantys ingredientai
 
b6
 
Vitaminas B6 (piridoksinas) – stimuliuodamas androgeninių receptorių jautrumą, padeda suaktyvinti testosterone sintezę. Pagrinde, Vitaminas B6 veikia slopindamas  estrogenų gamybą. Kaip tai veikia? B6 komunikuodamas su C2 hormonu sumažina moteriškų hormonų metabolizmą, kai šie tik bando susirišti su receptoriais.
Plačiau apie tai: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6727359
 
Kiti ingredientai puikiai slopinantys estrogenų gamybą: didžioji dilgėlė (sttining nettle), cinkas, boras.
 
Laisvojo testosterono didintojai

 
nettle
 
Didžioji dilgėlė (Stining Nettle) – tai puikus ingredientas, norintiems kilstelti laisvojo testosterono lygį. Didžiosios dilgėlės veikimo mechanizmas yra gan įdomus ir neįprastas. Naudojant šio augalo ekstraktą, laisvojo testosterono koncentracija padidėja nesumažėjusio globulino dėka. Stining Nettle veikia tiesiogiai, „atrišantis“ testosteroną nuo globulino (jo nesumažinant), to pasekoje ženkliai padidindamas laisvojo testosterono koncentraciją kraujyje. Taipogi, Stining Nettle turi puikias anti-estrogenines savybes.
 
Šaltiniai:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7702715
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9463941
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3074486/
 
 
boron
 
Boras – tai mikroelementas, puikiai skatinantis testosterono gamybą. Boras yra labai sunkiai aptinkamas maisto produktuose arba būna tik labai nedideli kiekiai. Jis netik turi stiprias savybes laisvojo testosterono skatinimui, sumažinant gobulino lygį, bet ir padeda gaminti daugiau bendrojo testosterono bei sumažinti estrogeno lygį. Žemiau pateiktame tyrimų šaltinyje galima matyti, kad boras padidino tiriamųjų lasvąjį testosteroną +29% ir sumažino estrogenų lygį net -39%.
 
Šaltinis: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21129941
 
 
magnesium2
 
Magnis – tai ingredientas, žinomas, kaip galintis sumažinti globulino lygį, todėl labai svarbu, kad šios mineralinės medžiagos mūsų organizmui netrūktų. Pakankamas magnio kiekis užtikrina optimalią laisvojo testosterono koncentraciją. Magnis ypač sinergiškai veikia kartu su cinku. Kitos gerosios magnio savybės – gali padėti atpalaiduoti raumenis, kovoti su nuovargiu, pagerinti miego ciklus.
 
Šaltiniai:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20352370
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24723948
fenugreek
Vaistinė ožragė (Fenugreek) – tai augalinis ekstraktas turtingas antioksidantais ir yra puikiai žinomas medicinoje dėl daugybės teigiamų savybių. Vaistinė ožragė gali padidinti vyrų lytinį potraukį ir palaikyti stabilią testosterono koncentraciją. Taipogi buvo nustatyta, kad vaistinės ožragės ekstraktas gali padėti normalizuoti cukraus kiekį organizme, todėl tyrimuose galima pastebėti, jog tai kartu sumažina ir globulino kiekį, kas leidžia išsiskirti didesniam laisvojo testosterono kiekiui.
 
Šaltiniai:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21116018
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7852532
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21312304
 
Kiti ingredientai, kurie padidina laisvojo testosterone koncentraciją:  Boras, Cinkas (ypač veikia efektyviai, kai jungiama su magniu)
 
Visus testosterono skatintojus, kuriuos galite įsigyti mūsų e-parduotuvėje, rasite
ČIA

Žymos: testosteronas, testosterono skatintojai, testosterone,

Straipsnio autorius:
Artūras

Susiję straipsniai

Komentarai

Rašyti komentarą